Ekranowe fryzury, które pokochały kobiety

To słynna fryzura Jennifer Aniston z serialu „Przyjaciele” przeszła do klasyki ekranowych fryzur. Okazuje się jednak, że większy wpływ na kobiece cięcia miała Anne Hathaway, która na potrzeby roli w filmie „One Day” ścięła włosy „na chłopaka”.

Ekranowa fryzura Hathaway udowodniła kobietom, że krótkie włosy, nie pozbawiają panie ich kobiecości. Tezę tę aktorka potwierdziła dokonując spektakularnego cięcia w jednej ze scen w filmie „Nędznicy”.

I choć sama aktorka przyznawała w wywiadach, że była niezadowolona i niepocieszona z powodu nowej fryzury, zarówno media jak i kobiety na całym świecie uznały nową fryzurę aktorki za szałową. Co potwierdziły badania przeprowadzone przez Fryzjerską Radę Wielkiej Brytanii i Universal Studios.

Chłopięca fryzura Hathaway okazała się zdecydowanie bardziej popularna od uczesania Jennifer Aniston w filmie „Nadchodzi Polly”. Swoje miejsce na podium znalazła również Audrey Hepburn i fryzura, którą aktorka prezentowała w filmie „Szarada”.

„Film może zachęcić ludzi do wielu zmian. Jedną z nich może być również zmiana fryzury. Uniwersalna fryzura Jennifer Aniston odpowiada wielu kobietom i jest dość bezpiecznym uczesaniem, na które wiele by się zdecydowało. Jednak ta fryzura nie ma nic wspólnego z hollywoodzkim szykiem, jaki prezentowała chociażby Audrey Hepburn” – komentuje badania Charles Worthington, stylista gwiazd.