Fryzury 2013 z grzywką – modelujemy rysy twarzy

Fryzury z grzywką – modelujemy rysy twarzy
Grzywka Christiny Ricci gładko przechodzi w dłuższe włosy. Stopniowane i wystrzępione na końcach włosy idealnie uzupełnia prosta grzywka.
© Getty Images

Chcesz zmienić fryzurę, bez zmiany koloru i drastycznego cięcia? Obetnij grzywkę! Żaden inny sposób nie będzie tak szybki i prosty. Grzywkę możesz układać na wiele sposobów. Sprawdź jak robią to gwiazdy.

 • Fryzury z grzywką nigdy nie wychodzą z mody i  można je stylizować na wiele sposobów. Ostatnio modeliki Marni i Calvin Klein zaprezentowały na wybiegach sztuczne grzywki.

  Grzywkę można zaczesać na bok, pozwolić jej opadać prosto na czoło lub nadać dowolny kształt. Niezależnie od stylizacji zawsze przyciągnie wzrok i podkreśli oczy.

 • Komu dobrze w grzywce?

  Grzywki sprzyjają kobietom o małych i podłużnych twarzach oraz  wysokich czołach. Grzywka skraca twarz i w ten sposób łagodzi jej proporcje.

  Grzywki pasują także kobietom o okrągłych twarzach. Długie, proste grzywki , a także grzywki o precyzyjnym cięciu i prostych liniach nadają twarzy miękkich rysów.

  Wskazówki: Ciężkie długie grzywki dobrze pasują do włosów o dużej objętości, a krótkie pasują do włosów delikatnych. W podjęciu decyzji o rodzaju cięcia najlepiej pomoże profesjonalny fryzjer.

 • Jak stylizować grzywkę?

  Grzywkę najlepiej stylizować nakładając na włosy sporą ilość pianki. Susz ją wyciągając na dużej szczotce, co doda jej sprężystości i objętości. Lakier pozwoli utrzymać nadany grzywce wygląd i utrwali pożądany efekt.