Pielęgnujemy włosy

Pielęgnujemy włosy
Ekstremalne warunki atmosferyczne nie sprzyjają naszym włosom. Dzięki nowym odzywkom możesz utrzymać świetną kondycję włosów nawet w najsroższą zimę!
© iStockphoto

Ekstremalne warunki pogodowe nie sprzyjają naszym włosom. Ani upalne lato ani sroga zima, mróz czy zamieć nie pomagają w utrzymaniu włosów w dobrej kondycji. Na szczęście z pomocą przychodzą odżywcze pielęgnacyjne eliksiry, które pomogą nam chronić kosmyki o każdej porze roku.

 • Przed nastaniem zimy dobrze jest odpowiednio przygotować włosy na jej nadejście.  Nasze włosy będą musiały stawić czoła podgrzewanemu powietrzu, czapkom i innym nakryciom głowy. Bez odpowiedniej pielęgnacji staną się suche, pozbawione życia i nastroszone. Włosy możesz wzmocnić na wiele sposobów. Do dyspozycji masz odżywki, olejki i eliksiry, które   pomogą odpowiednio pielęgnować włosy i wzmocnią te już zniszczone.

 • Odpowiednio dobrana pielęgnacja

  Żeby uzyskać najlepsze rezultaty pielęgnacyjne, stosuj odżywki zgodnie z zaleceniami. Raz w tygodniu zastosuj intensywną odżywkę. Oczywiście, jeżeli masz mocno zniszczone włosy, pielęgnacja powinna być bardziej intensywna.

  Jeżeli chcesz równomiernie rozprowadzić odżywkę na wilgotnych włosach, użyj grzebienia o szerokich zębach. W ten sposób każdy włos otrzyma odpowiednią dawkę pielęgnacji. Włosy na końcach są najstarsze, zawierają także mniej serum, przez co są bardziej podatne na uszkodzenia. Dlatego najlepiej najpierw nałożyć odżywkę właśnie w te miejsca.

  Po nałożeniu odwyki na włosy, zawiń je w ciepły ręcznik. Na opakowaniu znajdziesz informację, po jakim czasie należy ją spłukać. Pod wpływem ciepła aktywne składniki łatwiej pielęgnują włosy. Pamiętaj o dokładnym spłukaniu włosów. Jeżeli woda w kranie jest bardzo twarda, możesz do ostatecznego płukania użyć wody mineralnej. W ten sposób nadasz włosom wspaniały połysk.

 • Wskazówki pielęgnacyjne

  Jeżeli chcesz zapewnić włosom intensywną pielęgnację, nakładaj odżywkę pasmo po paśmie od końców po nasadę włosów. Ta metoda aplikacji jest bardziej czasochłonna, ale pozwala wypielęgnować każdy włos.

  Odżywka będzie wyjątkowo skuteczna, jeżeli nałożysz ją na włosy rano, a potem zbierzesz je w kok. Pozwoli to odżywce utrzymać się na włosach przez cały dzień. Wieczorem spłucz ją dokładnie.

  Praktyczne odżywki pielęgnacyjne są dostępne w formie sprayu i można je zostawić na włosach przez cały dzień bez spłukiwania. Takie odżywki zawierają stosunkowo mało oleju, przez co nie obciążają włosów. Nadają się świetnie do włosów delikatnych.

  Jeżeli potrzebujesz szybkiej pielęgnacji, rozetrzyj w dłoniach niewielką ilość odżywki I wmasuj ją w końce włosów. Nie musisz jej spłukiwać.