Makijaż oczu- sztuczki wizażystów

Dobrze umalowane oczy sprawiają, że twarz staje się bardziej wyrazista i piękniejsza. Oto 10 sztuczek wizażystów, które pozwolą ci osiągnąć ten efekt we własnym domu.

1. Cienie do powiek – najbezpieczniej jest wybierać cienie w naturalnych kolorach – szarobrązowym, beżu, jasnoperłowym. Jeśli chcesz, by cień do powiek był bardziej wyrazisty w makijażu wieczorowym, zwilż gąbeczkę aplikatora i taką nakładaj cień na powiekę.

Wizażyści radzą, by każda kobieta miała w swojej kosmetyczce 2 podstawowe kolory cieni do powiek: do rozjaśnienia górnej powieki tuż przy brwiach (np. jasnoszary, kość słoniową, odcień wnętrza perły) i ciemniejszy do przyciemnienia powieki ruchomej, przy rzęsach.

Warto przestrzegać też zasady: cień powinien kontrastować z barwą tęczówek. Inaczej ją stłumi, zamiast wyeksponować.

2. Oczu wypukłych nie podkreślamy perłowymi cieniami, nie malujemy ich też na całej powiece, tylko w części środkowej nanosimy ciemny, matowy cień.

3. Małe oczy powiększymy nanosząc na nie jasne, perłowe cienie lub opalizujące, na całą powiekę.

4. Oczy zbyt blisko osadzone oddzielimy, kładąc jasny cień przy nosie, a ciemny przy zewnętrznych kącikach.

5. Oczy szeroko osadzone przybliżymy, nakładając ciemniejszy cień u nasady nosa.

6. Powiększymy oko nakładając na brzeg dolnej powieki białej kredki lub eyelinera. Zatuszuje to także efekt przemęczenia oka.

7. Kolor tuszu dobieramy do karnacji. Kobiety o jasnej oprawie oczu lepiej wyglądają w maskarze ciemnobrązowej lub grafitowej niż w klasycznej czerni.

8. Jeżeli nie chcesz rezygnować z ciemnej kredki, zrób nią delikatną linię, rozciągając zewnętrzny kącik oka. Lepiej jednak zastąpić ją ciemnym cieniem. Jeśli używasz ołówka, rozetrzyj linię, żeby nie wyglądała zbyt ostro.

9. Aby tusz nie rozmazywał się podczas malowania rzęs, trzymaj głowę prosto, a lusterko umieść na wysokości podbródka. Patrząc w dół, przeciągaj spiralę od nasady ku końcom.

10. Jeżeli tusz z dolnych rzęs rozmazuje się, nakładaj kosmetyk tylko na górne rzęsy. Dolną powiekę wykończ kreską cienia lub konturówki.