Wypadające włosy nie są niczym nienaturalnym – jest to zupełnie normalna rzecz, ale tylko wtedy, kiedy włosy wypadają w odpowiedniej ilości. Dziennie będzie to około 50 sztuk w okresie letnim, a nawet 80 w zimę i późną jesienią. Przeciętny człowiek nie zauważa ubytku owłosienia, chociaż tygodniowo traci blisko 500 włosów! Obecnie bardzo duża liczba kobiet boryka się z problemem nadmiernej utraty owłosienia skóry głowy, co jest przyczyną złego samopoczucia, a także niskiej samooceny.

Przyczyny wypadania włosów

Piękne, lśniące i zadbane włosy to z całą pewnością marzenie każdej kobiety. W dzisiejszych czasach trudno taki stan osiągnąć, bowiem włosy są narażone na działanie wielu szkodliwych substancji i czynników fizycznych, takich jak wzmożone promieniowanie UV, zanieczyszczenia powietrza, środki zawarte w farbach i lakierach do włosów. Należy pamiętać, że wypadające włosy mogą być symptomem o wiele poważniejszego schorzenia, które rozwija się dając takie właśnie objawy. Właśnie z tego powodu, każdy większy ubytek owłosienia powinien być jak najszybciej skonsultowany z lekarzem, który przeprowadzi szereg badań, mających na celu wyjaśnienie przyczyny wypadania włosów. A tych może być wiele: od problemów hormonalnych, przez zaburzenia neurologiczne, aż do często pojawiających się błędów żywieniowych. Wypadanie włosów występuje również wespół z łupieżem, który jest efektem zainfekowania skóry głowy przez pewien gatunek drożdżaków.

Jak mieć piękne włosy?

Sposobów leczenia jest bardzo wiele, nie wszystkie są jednak w równym stopniu skuteczne. Pierwszym krokiem, jaki należy poczynić w stronę pięknej i bujnej fryzury, jest odpowiednia dieta, dostarczająca organizmowi wszystkich niezbędnych składników odżywczych. Kluczową rolę odgrywają tutaj mikroelementy, takie jak krzem, cynk, magnez i siarka. Poza tym, należy zwiększyć spożycie produktów zawierających witaminę A, C, E oraz H, które zawarte są w żółtkach jaj, tłustych rybach i mięsie, olejach, warzywach strączkowych oraz marchwi i pomidorach. Regenerację skóry głowy można także prowadzić stosując niektóre mieszanki ziołowe, np. z ostropestu plamistego, który ma właściwości odkażające oraz pobudzające organizm do tworzenia nowych naczynek krwionośnych w skórze.